فرش مدرن | خرید فرش مدرن | قیمت فرش مدرن | خرید آنلاین فرش

خرید فرش مدرن ایرانی ، ترک ، بلژیکی ، فرش مدرن کاشان در فروشگاه فرش آنلاین + انتخاب فرش بر اساس رنگ بندی و سایز در سایت تحویل رایگان درب منزل

فرش مدرن | خرید فرش مدرن | قیمت فرش مدرن | خرید آنلاین فرش

خرید فرش مدرن ایرانی ، ترک ، بلژیکی ، فرش مدرن کاشان در فروشگاه فرش آنلاین + انتخاب فرش بر اساس رنگ بندی و سایز در سایت تحویل رایگان درب منزل

۲ مطلب در آذر ۱۴۰۰ ثبت شده است

 • ۰
 • ۰

این روزها بیشتر افراد تمایل دارند خرید لوازم خانگی از جمله فرش را به طور مستقیم از تولید کننده آن تهیه کنند. علت آن اطمینان یافتن از کیفیت و مرغوبیت الیاف استفاده شده و از همه مهمتر قیمت مناسب آن است. اما زمانیکه کارخانه فرش مورد نظر در شهرهای دور از دسترس ما است باید چه کنیم؟ آیا می دانید از کجا می توان اقدام به تهیه قالی باکیفیت و با قیمت مناسبی کرد؟

فرش را می توان از موثرترین عوامل بر زیبایی دکوراسیون منزل دانست. وقتی شما برای تهیه قالی به فروشگاه ها مراجعه می کنید بر اساس متراژ مد نظر خودتان اقدام به خرید آن خواهید کرد. پس متراژ فرش یکی از موارد مهم در هنگام خرید آن محسوب می شود. از طرفی فرش 12 متری را می توان به عنوان بزرگترین سایز متعارف در بین این کفپوش های الیافی دانست.

و اما مهمترین ویژگی های فرش 12 متری عبارتند از:

چنانچه در میان فرش های ماشینی به دنبال قالی با سایز بزرگ باشید به شما فرش 12 متری را پیشنهاد می کنند.
پس می توان آن را به عنوان بزرگترین فرش ماشینی متعارف در میان سایر قالی ها دانست.
ابعاد فرش ماشینی 12 متری 4*3 است و ظاهری مستطیل شکل دارد.
فرش های ماشینی از جهت کیفیت الیاف، جنس مواد استفاده شده، شانه فرش، تراکم و برخی ویژگی های دیگر با هم متفاوت هستند.
چنانچه توجه کنید خواهید دید حتی از نظر سبک و سنگین بودن وزن نیز با هم متفاوتند. دلیل اصلی این موضوع بسته به جنس الیاف استفاده شده و مهم تر از همه شانه و تراکم آن دارد.

همواره قالی هایی با شانه های پایین تر از وزنی بالاتر و برعکس با شانه های بالاتر از وزن کمتری برخوردارند. از این رو الیاف ضخیم تر را در شانه های پایین تر این کفپوش خواهید دید. هر چه بر میزان شانه اضافه شود بافت الیاف ظریفتر خواهد بود.

تفاوت در قیمت فرش ماشینی 12 متری نیز در نتیجه کیفیت مواد، تراکم و شانه به کار رفته در آن حاصل می گردد.
در حال حاضر قالی های 12 متری با طرح ها و اشکال متفاوت و سبک های گوناگون در بازار وجود دارند.

نحوه استفاده از فرش 12 متری ماشینی در فضاهای داخلی

مهمترین نکته به هنگام انتخاب فرش برای فضای داخلی در نظر گرفتن ابعاد فرش و اتاق مان است. از این رو می توان گفت این موضوع از اهمیت زیادی برخوردار است و توجه به این نکته می تواند در زیبا جلوه دادن فضای داخلی منزل شما تاثیرگذار باشد.

سنجاق
15 روز تست رایگان! با نرم افزار crm سودآوری کسب و کارتان را افزایش دهید!
15 روز تست رایگان! با نرم افزار crm سودآوری کسب و کارتان را افزایش دهید!
فروش خودرو با کارنامه | امکان مشاوره رایگان و رسیدن به بهترین قیمت
فروش خودرو با کارنامه | امکان مشاوره رایگان و رسیدن به بهترین قیمت
میخوای ماشینتو بی دردسر بفروشی؟فرم رو پر کن
میخوای ماشینتو بی دردسر بفروشی؟فرم رو پر کن
به خاطر قیمت بلیط بی‌خیال سفر شدی؟ بلیط هواپیما ارزون شد!
به خاطر قیمت بلیط بی‌خیال سفر شدی؟ بلیط هواپیما ارزون شد!

برای توضیح بیشتر باید بدانید که یکی از اصول انتخاب سایز قالی این است که لبه های فرش تا دیواره ی اتاق چند سانتی متر فاصله داشته باشد. پس در هنگام خرید این کفپوش باید ابعاد قالی خود را به نسبت ابعاد اتاق انتخاب کنید.

به عنوان مثال برای فضاهای بزرگتر منزل همانند اتاق پذیرایی باید ابعاد بزرگتری از قالی را انتخاب کرده و از این رو بهترین گزینه می تواند فرشی با متراژ 12 متر باشد.

چگونگی انتخاب شانه و تراکم فرش 12 متری

دقت کنید از فرش 12 متری در شانه های مختلف می توان برای هر قسمت از فضاهای داخلی منزل استفاده خاصی کرد. به عنوان مثال چنانچه قرار است تا از قالی در مکانی پر رفت و آمد استفاده شود بهتر است آن را در شانه های پایین تر مانند 1000 و 700 شانه انتخاب نمایید. اما اگر به دنبال زیبای در چیدمان دکوراسیون داخلی خود نظیر فضاهایی همانند اتاق پذیرایی و مهمان هستید می توانید از انواع قالی با بافت ریز و ظریف و در طرح ها جذاب استفاده کنید. بر این اساس پیشنهاد ما انتخاب فرش ماشینی با شانه های بالاتر مانند 1200 یا 1500 شانه با متراژ 12 متر است.

انواع فرش 12 متری با شانه های مختلف عبارتند از:

فرش 12 متری 500 شانه

چنانچه بخواهیم از جهت قدمت تولید به آن نگاه کنیم؛ این قالی با چنین تراکمی از زمان های بسیار قبل بافته و استفاده می شده است. این تراکم فرش در مقایسه با انواع فرش 12 متری 700 شانه سابقه طولانی تر در استفاده و تولید دارد.

در توضیح بیشتر اینکه منظور از 500 شانه در فرش چیست؟ باید گفت در تعریف فنی و دقیق آن به قالی هایی 500 شانه می گوییم که در یک متر از آن حدود 500گره زده یا بافته شده است. توجه کنید که منظور از تراکم با گره متفاوت است. امروزه تولیدکنندگان، قالی های 500 شانه را در تراکم 1000 می بافند.

نکته مهم: همیشه مقدار تراکم از شانه بیشتر می باشد. منظور از شانه و تراکم، میزان ظرافت در ریز بافتی قالی است. در نتیجه هرچه شانه و تراکم بالاتر باشد فرش به دلیل بافت ریز از ظرافت بیشتری برخوردار است.

فرش 12 متری 700 شانه

همانطور که در بالا اشاره کردیم تفاوت تعداد شانه ها در تعداد گره های آن است. به طوریکه در فرش 12 متری 700 شانه در هر یک متر آن 700 گره وجود دارد. دقت کنید هرچه تعداد گره ها در قالی بالاتر رود قیمت آن نیز بیشتر خواهد شد.

فرش 12 متری 1000 شانه

اگر دقت کنید فرش هایی با تعداد 1000شانه و تراکم بالا بسیار ظریف و زیبا هستند. در این مدل از قالی ها از تراکم 3000 استفاده می شود و در ضمن برای بافت آن ها معمولا از نخ اکریلیک استفاده می گردد. از جهت قیمت نیز هرچه شانه و تراکم در فرش 12 متری بالا رود میزان قیمت آن نیز افزوده خواهد شد.

نکته مهم : استفاده از نخ های اکریلیک در قالی هایی با شانه و تراکم بالا سبب شده است تا بر کیفیت و ماندگاری قالی افزوده شود و در کنار آن طرح و نقش هایی زیبا و ظریف را به نمایش بگذارد.

فرش 12 متری 1200 شانه:

اگر به دنبال ظرافت و زیبایی منحصر به فرد برای فضای داخلی خود هستید بهتر است به هنگام خرید قالی اقدام به تهیه 1200 شانه ای آن کنید. به دلیل وجود تعداد 1200 گره در هر متر از فرش سبب جذابیت و زیبایی چشم نوازی در آن خواهد شد.

قیمت فرش 12 متری در بازار

همانطور که گفتیم عوامل اصلی در تعیین قیمت فرش 12 متری عبارتند از:

دست بافت یا ماشینی بودن آن
تعداد شانه و تراکم
جنس الیاف استفاده شده در تار و پود

آن می باشد.

این روزها قالی های مختلفی 12 متری توسط تولید کنندگان بر اساس بودجه تمامی افراد تولید و وارد بازار شده است که شما می توانید با توجه به آنچه که از انتخاب قالی خود می خواهید اقدام به تهیه آن کنید.

معروف ترین برند فرش 12 متری در بازار

هم اکنون رقابت سختی میان تولید کنندگان فرش صورت گرفته و شما شاهد انواع مختلف مارک و قیمت فرش 12 متری ماشینی هستید. اما از قدیمی ترین و پرطرفدارترین این برندها می توان به فرش کاشان اشاره کرد. این شهر از قدیمی ترین تولید کنندگان نساجی، فرش و قالی شناخته می شود و شاید به جرات بتوان گفت در کل دنیا فرش کاشان به عنوان یک صنایع اصیل از هنر ایرانی معروف است. فروشگاه فرش عالی قاپو نیز به فروش اصیل ترین و معروف ترین برند فرش در ایران می پردازد.

جمع بندی

چنانچه می خواهید از سرگردانی در انتخاب فرش رهایی پیدا کنید و با اطمینان از قیمت فرش 12 متری و دقت بیشتر به خرید آن بپردازید؛ می توانید از فروشگاه آنلاین فرش عالی قاپو دیدن فرمایید. یکی از ویژگی های مهم این فروشگاه بزرگ فروش فرش 12 متری به قیمت کارخانه است.

شما با مراجعه به سایت این فروشگاه می توانید در اندک زمانی از تمامی طرح ها و قیمت فرش های ماشینی مدرن، فانتزی،کودک و دستبافت، تابلو فرش و غیره آگاهی یابید. ضمانت قالی های این فروشگاه حاکی از کیفیت بالای الیاف استفاده شده در محصولات آن است. تنها با یکبار خرید از مشتریان دائمی ما خواهید شد.

منبع : https://b2n.ir/u82711

 

 • مهدی
 • ۰
 • ۰

برخی از افراد با مراجعه به فروشگاه فرش اقدام به خرید آن می کنند و بعد از استفاده تازه متوجه می شوند که بهتر بود قبل از خرید خود اطلاعاتی راجع به فرش ها به دست می آوردند.
آنچه که باید درباره فرش شگی یا پرز بلند بدانیم! (منبع)

 به همین علت امروز قصد داریم از فرش شگی برای شما عزیزان صحبت کنیم چرا که این روزها این کفپوش مدرن و جذاب از طرفداران زیادی برخوردار شده است.

اما آیا شما می دانید منظور از فرش شگی (shaggy ) چیست؟ و اصلا از مزایا و معایب استفاده از این فرش آگاهی دارید؟ چنانچه مایل هستید اطلاعات مفید و جامعی در این رابطه کسب کنید مطلب " آنچه که باید درباره فرش شگی یا پرز بلند بدانیم! " را از دست ندهید.
منظور از فرش شگی (shaggy) چیست؟

باید گفت فرش شگی از خاص ترین و محبوب ترین نوع فرش ماشینی محسوب شده که امروزه در اغلب دیزاین داخلی مدرن می توان آن را یافت. دلیل اصلی این موضوع هماهنگی آسان این کفپوش جذاب با چیدمان دکوراسیون داخلی با هر مدل و سلیقه ای است. این یعنی شما با هر مدل دکوراسیون و چیدمان می توانید از فرش شگی یا پرزبلند استفاده کنید.

از این رو این فرش انتخاب بسیار مناسبی برای تازه عروس ها محسوب می شود. حتی استفاده از این فرش به کسانیکه به دلیل اجاره نشینی مدام در حال جا به جایی هستند بسیار پیشنهاد می گردد. چراکه با استفاده از این نوع از فرش دیگر نگرانی راجع به نحوه چیدمان آن در فضاهای مختلف را نخواهید داشت.
آیا از تاریخچه فرش شگی اطلاعاتی دارید؟!

آیا می دانستید فرش های شگی با داشتن ظاهر و طراحی شاد و جذابش به سال  ۱۹۶۰ باز می گردد. امروزه این فرش را می توان دوباره در دیزاین داخلی اغلب خانه ها به خصوص افراد جوان یافت. برخی مورخان معتقدند که این فرش ها از کشورهای خاورمیانه و آسیای مرکزی سرچشمه گرفته اند و در همه جا از کاخ های مجلل گرفته تا فضاهای زندگی عادی استفاده شده اند. اما عده ای دیگر آن ها را مربوط به استفاده مردمان یونان قدیم می دانند که از پشم بز برای خود فرش هایی نرم درست می کردند.
جنس الیاف استفاده شده در فرش پرز بلند شگی چیست؟

به طور معمول جنس الیاف فرش شگی مختلف می باشد. اما امروز در بازار این فرش پرز بلند را می توان در انواع جنس های پروپلین، اکریلیک، پلی استر و پشم یافت. اغلب فرش های پرزبلند بافته شده از جنس پروپلین جهت فضاهای اداری و خانگی استفاده می شوند.

در ضمن علت بلند بودن پرزهای این فرش ها به دلیل استفاده از نخ های قطعه قطعه شده به نام پایل است که به طور معمول اندازه هر پایل ۱۱ میلیمتر می باشد که شما در فرشهای پرز بلند اندازه پایل را ۳ برابر بیشتر از اندازه معمول آن می بینید.

جهت افزایش استحکام و مقاومت فرش در برابر پاخوردگی و ساییدگی تولید کنندگان از نخ پلی استر استفاده می کنند. این نخ ها را نیز پیش از استفاده هیت ست کرده چرا که این کار باعث مقاومت فرش در برابر ساییدگی، حرارت، نور خورشید و مواد شیمیایی می شود.

در ضمن فرش های هیت ست شده پرز نمی دهند و بوی نامطبوعی از خود پخش نمی کنند از این رو محبوبیت آن ها در بازار فروش فرش بسیار زیاد است.

9_1000x1000-min
انواع مختلف فرش شگی چیست؟

با توجه به سادگی این فرش ها از جهت طرح و رنگ و نیز برخورداری از قابلیت هماهنگی و سِت شدن با سایر دکوراسیون و دیزاین داخلی در فضاهای مختلف، سبب شده تا این کفپوش طرفداران و علاقه مندان زیادی را به سمت خرید خود جلب کند.

نکته مهمی که بهتر است بدانید؛ فرش های فانتزی در دسته بندی فرش ها جزو کفپوش های مدرن محسوب می شوند. به طور کلی می توان فرش پرز بلند را در 3 گروه قرار داد:

    فرش شگی تک رنگ: تولید کننده تنها از یک رنگ مانند سفید، کرم، سرخابی، قرمز یا بنفش و غیره استفاده می کند. اغلب این کفپوش های تک رنگ را می توان در دیزاین مدرن ساده مشاهده کرد.

 •     فرش شگی با اشکال ساده: می توانید اشکال ساده و هندسی را در آن مشاهده کنید.
 •     فرش شگی سه بعدی: شکل بافت این فرش به گونه ای است که اشکال سه بعدی را در آن می بینید.
 • مهمترین مزیت استفاده از فرش شگی
 • از مهمترین مزیت خرید و استفاده از این کفپوش مدرن می توان به موارد زیر را اشاره کرد:
 •     سبک بودن
 •     نرمی و راحتی آن به دلیل استفاده از الیاف پرز بلند
 •     براق بودن فرش به دلیل استفاده از الیاف پلی استر
 •     فراوانی در تنوع طرح و رنگ و اندازه
 •     قیمت مناسب جهت خرید با هر بودجه ای
 •     ضد حساسیت و فاقد پرزدهی در انواع تولیدات جدید آن ها
 •     امکان سِت کردن با تمامی دکوراسیون ها و فضاهای مختلف


معایب استفاده از فرش شگی

تنها ایرادی که می توان بر این دسته از فرش مدرن گرفت امکان کثیف شدن زود هنگام به خصوص در رنگ های روشن و به دنبال آن شستشوی سخت آن ها به دلیل بلند بودن پرزشان است. چراکه الیاف بلند در این فرش ها سبب شده تا گرد و غبار به قسمت داخلی تار و پود آن ها نفوذ کند. از این رو جهت خرید در قسمت های پر رفت و آمد و نیز اتاق کودک بهتر است به انتخاب بهترین الیاف از این فرش ها بپردازید.
از فرش شگی می توان در چه فضاهایی استفاده کرد؟

همانطور که در بخش بالا نیز اشاره کردیم بهتر است از آن ها در فضاهایی با رفت و آمد کمتر مثل پذیرایی استفاده کرد. البته تنوع در اندازه و جنس الیاف استفاده شده در این نوع از فرش ها، دست مصرف کننده را جهت استفاده در تمامی فضاها باز می گذارد. شما تنها با استفاده از فرش شگی می توانید یک دکوراسیون مدرن و زیبا و البته کم هزینه از فضایی داخلی را بسازید.
قیمت فرش شگی در بازار،

قیمت فرش پرزبلند شگی نسبت به سایر فرش های مدرن نظیر فرش بلژیکی و غیره ارزان تر است. دلیل اصلی این موضوع استفاده از انواع نخ های الیاف پلی استر و پلی پروپیلن می باشد. همانطور که می دانید این الیاف نسبت به نخ ها و الیاف اکرلیک ارزانتر هستند. از طرف دیگر تراکم گره های فرش شگی نسبت به فرش های اکرلیک پایین تر است. به همین دلایل، این نوع از فرش ها نسبت به فرش های اکرلیک و سنتی یک گزینه ارزان و مناسب در خرید محسوب می شود.
نحوه تمیز کردن و شستشوی فرش شگی

برای شستشو تمیز کردن فرش شگی چاره ای جز آویزان کردن و ضربه زدن به آن و تمیز کردن گرد و غبار موجود در داخل پرزهای فرش را ندارید. البته استفاده از جاروبرقی با قدرت مکش بالا نیز کارگشا است. اما برای پاک کردن لکه ها و کثیفی ها باید از شوینده های مناسب فرش استفاده شود تا از خراب شدن الیاف جلوگیری گردد. کارشناسان این حوزه معتقدند که بهترین کار سپردن فرش خود به یک قالی شویی مطمئن است.

yun.ir/qda026

 • مهدی