فرش مدرن | خرید فرش مدرن | قیمت فرش مدرن | خرید آنلاین فرش

خرید فرش مدرن ایرانی ، ترک ، بلژیکی ، فرش مدرن کاشان در فروشگاه فرش آنلاین + انتخاب فرش بر اساس رنگ بندی و سایز در سایت تحویل رایگان درب منزل

فرش مدرن | خرید فرش مدرن | قیمت فرش مدرن | خرید آنلاین فرش

خرید فرش مدرن ایرانی ، ترک ، بلژیکی ، فرش مدرن کاشان در فروشگاه فرش آنلاین + انتخاب فرش بر اساس رنگ بندی و سایز در سایت تحویل رایگان درب منزل

۵ مطلب در مهر ۱۴۰۰ ثبت شده است

 • ۰
 • ۰

بالا بودن نمره نخ موجب ظرافت بیشتری شده و فرش 1500 شانه با استفاده از این نخ ها بافته می شود. همین امر موجب می شود تا طرح و نقشه فرش حالت مینیاتوری و ظریفی داشته باشد. این درحالی است که ارتفاع نخ خاب در این مدل از فرش ها بسیار کم بوده و درمقایسه با دیگر فرش ها نازکتر هستند. این نازکی باعث می شود تا فرش حساس تر بوده و نیاز به مراقبت بیشتری داشته باشد.

نوع بافت این مدل از فرش ها موجب شده درمقایسه با دیگر فرش های ماشینی قیمت بالاتری داشته باشند. ظرافت فرش 1500 شانه به اندازه ای است که موجب شده نمونه های برجسته زیباتر و جذاب تر به نظر برسند. از سوی دیگر نازکی این دسته از فرش ها موجب شده شباهت زیادی به فرش های ابریشمی داشته و به راحتی تا شوند. به همین خاطر می توان آن ها را فرش ابریشم گونه نیز نامید.

شرکت های بسیاری طی سال های اخی وارد عرصه تولید فرش ماشینی شده اند که شرکت خاطره کاشان یکی از برترین آن ها به شمار می رود که در شهر کاشان به فعالیت مشغول است. این شرکت از زمان تأسیس تا کنون نمونه های متنوعی از فرش را روانه بازارهای جهانی کرده که فرش 1500 شانه یکی از برترین آن ها می باشد. طراحی بینظیر و خاص فرش های 1500 شانه که توسط شرکت خاطره کاشان بافته شده توانسته نظر بسیاری از افراد را به خود جلب کند. نمونه های مختلفی از این دسته فرش ماشینی در بازارهای بین المللی فرش عرضه شده است.

در بین فرش های ماشینی نمونه های گل برجسته نیز به چشم می خورد که از نظر زیبایی و ظرافت نقشه توانسته جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص دهد. بسیاری از افراد به دنبال خرید فرش های خاصی هستند که فرش 1500 شانه می تواند چشمگیر و جذاب باشد.

قیمت فرش 1500 شانه

بیشترین سود زمانی نصیب تولیدکنندگان فرش می شود که محصولی جدید را با شانه و تراکم غیرمعمول و طرحی خاص وارد بازار می کنند. فرش 1500 شانه نیز جزو آن دسته از محصولاتی است که در ابتدای تولیدش قیمت بسیار بالایی داشت و با همین شرایط توانست نظر بسیاری از افراد را به خود جلب کند. افزایش قیمت روزافزون فرش ها باعث شده تا همه به دنبال خرید فرشی ارزان باشند. راه اندازی فروشگاه های اینترنتی و سایت های عرضه فرش این امکان را به وجود آورده و می توان فرشی ایده آل را با قیمتی مناسب خریداری نمود. خرید فرش 1500 شانه به صورت مستقیم از درب کارخانه نسبت به فروشگاه های حضوری بسیار ارزان تر می باشد.

ویژگی فرش 1500 شانه

فرش های دستبافت از سال های دور در ایران بافته می شدند اما قیمت بالای این فرش ها اجازه نمی داد تا تمام خانواده های ایرانی امکان خرید آن را داشته باشند. ورود فرش ماشینی به ایران موجب شد تا تمام افراد توانایی خرید فرش را با قیمتی مناسب داشته باشند. با گذر زمان و ورود دستگاه های پیشرفته در صنعت تولید فرش ماشینی طرح های مختلفی از فرش وارد بازار شد که فرش 1500 شانه یکی از زیباترین آن ها می باشد.

تراکم این مدل از فرش های ماشینی 4600 بوده و هرچه تراکم بالاتر باشد یعنی تعداد گره های بافته شده نیز بیشتر بوده و طرح و نقشه فرش ظریفتر دیده می شود. استفاده از الیاف نازک در بافت این فرش باعث شده بسیار حساس باشد به همین خاطر نباید اجسامی که وزن زیادی دارند روی آن ها قرار داد؛ چرا که رد اجسام بر روی فرش باقی می ماند. جارو کردن فرش به صورت هفته ای یک یا دوبار الزامی است. هرچند وقت یکبار آن را سر و ته کرد تا تمام نقاط فرش به یک اندازه درمعرض سائیدگی قرار بگیرد.

در بافت این مدل از فرش های ماشینی الیاف اکریلیک هیت ست شده به کار رفته که دارای نمره 44 تا 50 بوده و به عنوان الیافی نازک و ظریف شناخته می شوند. نقشه ریز و ظریف فرش حالت مینیاتوری به آن می بخشد که همین امر توانسته توجهات بسیاری را به خرید این دسته از فرش های ماشینی جذب کند.

مزایای خرید فرش 1500 شانه

خرید فرشی باکیفیت بالا و طرح و نقشه جذاب اصلی ترین موردی است که تمام افراد هنگام انتخاب به آن توجه دارند. فرش 1500 شانه به دلیل دارا بودن الیاف اکریلیک به عنوان فرشی ضدلک شناخته می شود. به همین خاطر نسبت به شستشوی فررش دیگر مشکلی نداشته و میزان پرزدهی آن ها نیز نزدیک به صفر است.

این مدل از فرش های ماشینی در طرح های متنوع سنتی و مدرن تولید می شوند که دارای رنگبندی متنوعی نیز بوده و اغلب تولیدکنندگان فرش ماشینی از 8 تا 10 رنگ در بافت محصولات خود استفاده می کنند. وزن کم و سبکی این فرش ها از دیگر مواردی است که به عنوان یک مزیت در خرید فرش 1500 شانه می توان درنظر گرفت. این سبک بودن به شما کمک می کند به راحتی فرش را جابجا کرده و هنگام شستشو نیز به مشکل برنخورید.

معایب فرش 1500 شانه

اگر بخواهیم درخصوص این فرش های ماشینی ایرانی معایبی را عنوان کنیم تنها دو مورد را می توان ذکر کرد. اولین نکته منفی درخصوص این فرش ها قیمت بالای آن ها است که درمقایسه با فرش های ماشینی تراکم پائین بسیار گران تر هستند.

دومین نکته ضخامت اندک این دسته از فرش های ماشینی است که دلیل آن هم وجود ارتفاع کم نخ خاب است. همانطور که می دانید هرچه فرش شانه و تراکم کمتری داشته باشد ارتفاع نخ خاب آن بیشتر بوده و ضخامت بیشتری نیز دارد. درحالی که فرش 1500 شانه اینگونه نبوده و اگر قرار بود ضخامت بالایی داشته باشد قابلیت جابجایی و حمل و نقل آن وجود نداشت. چرا که هرچه شانه و تراکم فرش بیشتر باشد یعنی از گره های بیشتری نیز در بافت فرش استفاده شده که این امر باعث ایجاد وزن بالا در فلرش می شود.

اگر قصد خرید فرش 1500 شانه با الیاف باکیفیت را دارید بهتر است در انتخاب محل خرید خود دقت بسیاری به خرج دهید. چرا که بسیاری از فروشندگان فرش های ماشینی نمونه های بی کیفیت را به جای کالای مرغوب و باکیفیت در اختیار مشتریان قرار می دهند. علت این مسأله هم عدم آشنایی افراد به جنس نخ و الیاف فرش است. عالی قاپو به عنوان فروشگاهی اینترنتی محصولات باکیفیتی را عرضه کرده که با اطمینان می توان اقدام به خرید کرد. فرش های 1500 شانه ارائه شده توسط این فروشگاه اینترنتی دارای کیفیت بالایی بوده و از الیاف مرغوب و مواد اولیه درجه یکی در بافت آن ها استفاده شده است. می توانید با مراجعه به وب سایت این فروشگاه فرشی مرغوب را به قیمت درب کارخانه خریداری نمائید و نسبت به کیفیت و قیمت محصول خریداری شده اطمینان داشته باشید.

 
 • مهدی
 • ۰
 • ۰

از آنجایی که هنوز کمپانی واندویل بلژیک هیچ دستگاهی را برای تولید فرش های 1600 شانه عرضه نکرده تمام این فرش ها توسط دستگاه های تبدیلی بافته می شوند. درواقع باید گفت دستگاه های بافندگی 1200 شانه که عرض آن ها 4 است توسط متخصصین دستکاری شده و به دستگاه های 1600 با عرض 3 تغییر پیدا کرده اند. نوع بافت این فرش ها به گونه ای است که ضخامت بسیار اندکی داشته و جزو فرش های حساس شناخته می شوند. به همین دلیل در نگهداری از آن ها باید دقت بسیاری به خرج داد و از قرار دادن اجسام سنگین بر روی آن ها خودداری کرد. بالا رفتن شانه در فرش نرمی و لطافت خاصی را به آن می بخشد و علت ان استفاده از الیاف نازک است.

خصوصیات فرش 1600 شانه

همانطور که پیش تر نیز ذکر کردیم فرش 1600 شانه دارای ظرافت بالایی در طرح و نقشه است که حالت مینیاتوری به آن بخشیده است. به همین علت اگر فرشی با این شانه و تراکم را از نزدیک ببینید به طور حتم چشمانتان خیره خواهد ماند. یکی از مهمترین خصوصیاتی که درمورد این مدل از فرش های ماشینی می توان عنوان کرد فشردگی گره ها است که مانع از نفوذ آلودگی به ریشه می شود. شستشوی آسان و پاک کردن ساده آلودگی ها باعث شده تا این دسته از فرش ها بیشتر مورد توجه قرار بگیرند.

باید به این نکته نیز توجه داشت که افزایش شانه و تراکم به معنای باکیفیت بودن فرش نبوده و نوع الیافی که در بافت استفاده می شود می تواند تعیین کننده کیفیت فرش باشد. قرار دادن فرش 1600 شانه در فضایی که رفت و آمد زیادی دارد به هیچ وجه توصیه نمی شود و علت آن ضخامت اندک الیاف این فرش ها است. این مدل از فرش ها ماشینی تنها جنبه زیبایی داشته و حالتی لوکس به دکوراسیون سالن پذیرایی می دهد اما برای استفاده روزمره مناسب نمی باشد.

قیمت فرش 1600 شانه

در حال حاضر شرکت های اندکی نسبت به بافت فرش 1600 شانه فعالیت دارند و مواردی همچون استفاده از الیاف نازک و دستگاه های مدرن موجب شده تا قیمت بالاتری نسبت به دیگر فرش های ماشینی داشته باشد. نمونه های زیبایی از این مدل فرش ها در سایت عالی قاپو وجود دارد که می توانید بهترین و باکیفیت ترین مدل را با قیمت مناسب سفارش دهید. اگر به دنبال خرید فرشی با قیمت پائین هستید این مدل از فرش های ماشینی را توصیه نمی کنیم. در اینخصوص می توانید به سراغ نمونه های 700، 1000 و یا 1200 شانه بروید. قیمت این دسته از فرش ها ایده آل بوده و می توانید با توجه به بودجه خود مدل مناسبی را خریداری کنید. اما اگر به دنبال زیبایی هستید و از لحاظ بودجه هیچ مشکلی ندارید توصیه ما به شما فرش های 1600 شانه است. از دیگر عوامل گران بودن این فرش ها استفاده بیشتر از الیاف و بالا بودن وزن فرش ها است.

از دیگر مواردی که در تعیین قیمت این فرش های ماشینی تاثیر مستقیم دارد ابعاد است. هرچه سایزی که انتخاب می شود بزرگتر باشد هزینه بیشتری نیز هنگام خرید باید پرداخت کرد. به عنوان مثال فرش های 12 متری قیمت بالاتری درمقایسه با فرش های 6 متری دارند.

جنس الیاف فرش 1600 شانه

اغلب تولیدکنندگان فرش های ماشینی برای اینکه بتوانند به سودآوری بیشتری دست پیدا کنند از الیاف ابریشم در محصولات خود استفاده می کنند. برخی دیگر نیز از الیاف سوپربرایت در بافت فرش 1600 شانه بهره می گیرند که حالت سایه روشن به فرش می دهد. نرمی و لطافت این الیاف از دیگر مواردی است که نظر افراد را به این فرش ها جلب می کند. الیاف به کار رفته در بافت فرش از کیفیت بالایی برخوردار بوده و درصورت نگهداری اصولی می تواند سالیان متمادی همچون روزهای نخست کارایی داشته باشد.

الیاف فرش های 1600 شانه به گونه ای هستند که در برابر آلودگی مقاوم بوده و درصورت ایجاد لکه سریع می توان آن را از میان برداشت. حالت سایه روشنی که در این فرش ها وجود دارد برای تمام افراد ایده آل نبوده اما اگر جهت خاب فرش درست باشد دیگر هیچ مشکلی وجود نخواهد داشت.

طرح فرش 1600 شانه

همانطور که پیش تر نیز عنوان کردیم طرح این مدل از فرش های ماشینی شباهت بسیار زیادی به فرش های دستبافت دارد. به همین خاطر آن ها را به عنوان فرش دستبافت نیز می توان معرفی کرد. طراحی دستبافت گونه این فرش ها موجب شده تا در کشورهای عربی و اروپایی به عنوان فرش دستبافت معرفی شود.

در نهایت اگر نسبت به فرش های دستبافت علاقه مند هستید اما توان خرید آن را ندارید می توانید به سراغ فرش های 1600 شانه بروید. البته همانطور که می دانید قیمت این فرش ها نیز بالا می باشد که هرکسی امکان خرید آن ها را ندارد.

خرید فرش 1600 شانه

علیرغم اینکه تعداد کمی از تولیدکنندگان فرش در بافت فرش 1600 شانه فعالیت دارند اما می توان نمونه های متنوعی از این فرش را پیدا کرد. فروشگاه اینترنتی عالی قاپو طرح های متنوعی از این فرش های ماشینی را عرضه کرده که دارای طراحی منحصربفرد و جذابی بوده و می تواند پاسخگوی هرسلیقه ای باشد. به همین دلیل توصیه می کنیم به جای گشت و گذار در فروشگاه های فرش سری به سایت این مجموعه زده و از بین طرح های جذابی که وجود دارد آنچه مدنظرتان است پیدا کنید. محصولات عرضه شده در این فروشگاه اینترنتی دارای ضمانت بوده و از کیفیت بالایی برخوردار هستند.

 

 • مهدی
 • ۰
 • ۰

همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم فرش 1000 شانه با تراکم 3000 بافته می شود و از الیاف اکریلیک و پنبه در بافت آن ها استفاده شده است. الیاف اکریلیک به کار رفته در این مدل از فرش های ماشینی فرایند هیت ست شدن را سپری کرده و مقاومت الیاف آن افزایش یافته است.

فرش ماشینی 1000 شانه به صورت 8 و 10 رنگ تولید می شود که بافت ریزتری داشته و همین امر موجب شده شباهت بسیار زیادی به فرش های دستبافت داشته باشد. این موارد در قیمت آن نیز تاثیر دارد و درواقع باید درنظر داشت فرش های 1000 شانه درمقایسه با نمونه های 700 شانه گران تر هستند.

علت پر فروش بودن فرش 1000 شانه

همانطور که همه می دانند فرش ها نقشی کاربردی در منازل داشته و می توانند زینت بخش کف هر فضایی باشند. از سوی دیگر تاثیری که فرش در دکوراسیون دارد بر هیچکس پوشیده نیست به همین علت در انتخاب آن ها باید دقت بیشتری به خرج داد. از آنجایی که فرش های دستبافت قیمت بالایی دارند بسیاری از افراد قدرت خرید آن ها را ندارند. تولید فرش های ماشینی این مشکل را حل کرده است. فرش های جدید شبیه به فرش های دستبافت بوده و تنوع قیمت آن ها نیز بسیار بالا است. فرش 1000 شانه از این قاعده مستثنی نبوده و علاقه مندان به فرش های دستبافت می توانند طرح های متنوعی را با این شانه و تراکم خریداری نمایند.

خرید فرش 1000 شانه

اگر به دنبال خرید فرشی باکیفیت و در عین حال ارزان قیمت هستید توصیه ما به شما فرش 1000 شانه ماشینی است. این دسته از فرش های ماشینی رنج قیمتی متوسطی دارند که پرداخت آن برای اکثر افراد مقدور می باشد. امروزه فروشگاه های اینترنتی بسیاری نیز اقدام به عرضه فرش 1000 شانه کرده اند که راهی مطمئن تر برای خریدی باقیمت مناسب به شمار می رود. فروشگاه عالی قاپو یکی از این مجموعه فروشگاه ها به شمار می رود که طرح های متنوعی از فرش 1000 شانه را عرضه کرده است.

قیمت فرش 1000 شانه

مهمترین مواردی که در تعیین قیمت فرش 1000 شانه تاثیر دارد تراکم بالا و کیفیت الیاف به کار رفته در بافت و ابعاد فرش می باشد. به عنوان مثال فرش 12 متری قیمت بالاتری نسبت به فرش 6 یا 9 متری دارد. برخی از تولیدکنندگان فرش های ماشینی برای کاهش قیمت محصولات خود از الیاف پلی استر استفاده می کنند. این محصولات پس از مدتی استفاده سفت شده و کیفیت اولیه خود را از دست می دهند. آن دسته از فرش هایی که از الیاف اکریلیک هیت ست در بافت آن ها استفاده شده به دلیل کیفیت بالایی که دارند گران تر نیز می باشند.

ضخامت الیاف استفاده شده در بافت فرش می تواند در بالا رفتن قیمت فرش نیز تاثیر مستقیم داشته باشد. طرح و نقشه ای که در بافت فرش 1000 شانه وجود دارد بسیار پیچیده بوده و به همین دلیل باید تراکم آن بالا باشد. این امر می تواند در افزایش قیمت فرش نقش بسزایی داشته باشد.

ضخامت فرش 1000 شانه در مقایسه با فرش 700 شانه

پیش تر نیز گفتیم که ضخامت فرش باتوجه به شانه آن تعیین می شود. درواقع هر اندازه که ضخامت فرش ماشینی بیشتر باشد یعنی از شانه پائین تری برخوردار است. به همین خاطر فرش 700 شانه درمقایسه با فرش 1000 شانه ضخامت بیشتری دارد؛ افرادی که به دنبال خرید فرشی بادوام و لطیف و با طرحی ظریف هستند می توانند از بین مدل های متنوع فرش 1000 شانه نمونه ای را خریداری نمایند.

انواع فرش 1000 شانه

از آنجایی که تنوع طرح و نقشه در فرش 1000 شانه بسیار است در ادامه برخی از مدل های این فرش را نام برده ایم که می توانید با درنظر گرفتن سلیقه خود بهترین انتخاب را داشته باشید.

فرش ویانا: اکثر افراد به دنبال فرشی می گردند که همچون تابلویی نقاشی شده باشد و در فضاهای بزرگ از آن استفاده کنند. این طرح از فرش 1000 شانه با داشتن چند رنگ متنوع می تواند گزینه ایده آلی باشد.

فرش تاج محل: در طراحی اکثر فرش های 1000 شانه از نقش و نگاره های مراکز تاریخی الهام گرفته شده است که فرش تاج محل یکی از زیباترین آن ها می باشد. در نگاه اول به این فرش تاج محل هندوستان در ذهنتان متصور خواهد شد.

افشان گل مرغ: افراد بسیاری ترجیح می دهند از فرش هایی با طرح افشان در خانه خود استفاده کنند که فرش افشان گل مرغ می تواند گزینه ایده آلی در این زمینه باشد. این فرش نیز به صورت 1000 شانه عرضه شده و دارای رنگبندی های جذابی است که می تواند چشم هر بیننده ای را به خود خیره کند.

فرش الماس: وجود فرشی که همچون الماس در خانه بدرخشد و زینت بخش دکوراسیون باشد می تواند جذابیتی بینظیر را ایجاد کند. فرش الماس دارای طراحی زیبایی است که باتوجه به رنگ زمینه دکوراسیون خود می توانید از بین رنگ های کرم، کاربنی و یا گردویی آن یکی را انتخاب کنید.

فرش شاهان: یکی دیگر از طرح های پرفروش و پرطرفدار 1000 شانه فرش شاهان است که طرحی افشان داشته و استفاده از طرح گل و بوته و ساقه های پیچک در فرش گلستانی تماشایی را زیر پای افراد به وجود می آورد.

افشان رزا: اگر علاقه ای به فرش های ترنج دار ندارید و به دنبال طرحی خاص هستید پیشنهاد ما به شما فرش افشان رزا است. گل هایی که در سرتاسر فرش پراکنده حس خوبی را به وجود می آورد.

فرش باغ حریر: هیچکس نمی تواند لطافت و زیبایی حریر را منکر شود. فرش باغ حریر دقیقاً به زیبایی و لطافت حریر بوده و استفاده از آن در دکوراسیون داخلی می تواند فضایی زیبا و چشمگیر را برای خانه تان به وجود بیاورد.

فرش لیلیوم: از دیگر فرش های 1000 شانه می توان نام لیلیوم را برشمرد که زیبایی آن غیرقابل انکار بوده و حالت دل انگیزی را در خانه ایجاد می کند..

رنگ های به کار رفته در بافت فرش های 1000 شانه این امکان را به افراد می دهد که فرش خود را با هر رنگ و سبکی از دکوراسیون هماهنگ کرده و با اطمینان خاطر اقدام به خرید فرش نمایند. نمونه های معرفی شده تنها بخش کوچکی از فرش هایی است که به صورت 1000 شانه و با تراکم 3000 بافته شده که در مجموعه عالی قاپو وجود دارد. اگر قصد خرید هریک از این مدل ها را دارید کافی است سری به صفحه محصولات این سایت زده و طرح موردنظر خود را سفارش دهید.

منبع

 • مهدی
 • ۰
 • ۰

فرش 700 شانه به سه دسته 700 شانه واقعی، تبدیلی و طرح 700 تقسیم می شوند. هنگام خرید فرش حتماً توجه داشته باشید که 700 شانه واقعی خریداری نمائید؛ چرا که بسیاری از فروشگاه های فرش مدل های تبدیلی و یا طرح 700 را جایگزین 700 شانه واقعی کرده و به فروش می رسانند. فرش های طرح 700 نیز با استفاده از دستگاه هایی که کمی به روزتر هستند بافته می شوند و تراکم طولی آن ها 1000 است. این مدل از فرش های ماشینی را می تواند حد وسط فرش 700 شانه و 500 شانه درنظر گرفت. چرا که نسبت به نمونه اولی ارزان تر بوده و درمقایسه با فرش های 500 شانه قیمت بالاتری دارند.

جنس الیاف فرش 700 شانه

اغلب تولیدکنندگان فرش های ماشینی از الیاف اکریلیک در تولیدات خود استفاده می کنند که کیفیت بالایی دارند. این الیاف در طول زمان استفاده سفت نشده و نسبت به الیاف مصنوعی و پلی استر از نرمی و لطافت بیشتری برخوردار هستند. فرش های 700 شانه دارای طول عمر بالاتری هستند که علت آن داشتن ضخامت بالا است.

قیمت فرش 700 شانه دستبافت گونه

از آنجایی که فرش های 700 شانه شباهت زیادی به فرش های دستبافت دارند و افراد بسیاری طرفدار این دسته از فرش ها هستند موجب شده تا تولیدکنندگان به فکر تولید محصولات دستبافت گونه بیفتند. این مدل از فرش های ماشینی به دلیل داشتن طراحی شبیه به فرش های دستبافت بسیار مورد توجه قرار گرفته اند. عمدتاً هم با تراکم 2550 عرضه می شوند که هم استاندارد بوده و هم نرمی و لطافت الیاف آن ها حس خوبی را زیر پای استفاده کنندگان ایجاد می کند.

در تعیین قیمت فرش 700 شانه دستبافت گونه نیز عوامل متعددی همچون شانه و تراکم، الیاف استفاده شده و برند تولیدکننده دخیل است. به عنوان مثال نمونه های 2550 تراکم نسبت به تراکم های پائین تر قیمت بالاتری دارند و تنوع رنگی بیشتری نیز دارند.

اگر به دنبال خرید فرش 700 شانه ارزان قیمتی هستید می توانید به سراغ الیاف پلی استر بروید. الیاف پلی استر یا ابریشم مصنوعی جزو ارزانترین الیافی هستند که در بافت فرش های ماشینی استفاده می شود. الیاف پلی استر از دوام بالایی برخوردار هستند و سال های متوالی می توان از آن ها استفاده کرد.

قیمت فرش 700 شانه تراکم 1500

همانطور که پیش تر نیز عنوان کردیم فرش های 700 شانه در تراکم های مختلفی بافته می شوند. پائین ترین تراکم این دسته از فرش های ماشینی 1500 است که طرفدار چندانی ندارد. فرش های 700 شانه تراکم 1500 بسیار ارزان تر از سایر فرش ها بوده و کیفیت مطلوبی نیز ندارد.

 • مهدی
 • ۰
 • ۰

مهمترین دستگاه هایی که در تولید فرش ماشینی مورد استفاده قرار می گیرند واندویل و شونهر هستند. الیافی که در بافت این دسته از فرش ها استفاده می شود غالباً اکریلیک هستند اما برخی از تولیدکنندگان فرش های ماشینی از الیاف BCF و یا الیاف ابریشم مصنوعی که تحت عنوان پلی استر شناخته می شوند استفاده می کنند.

باید به این نکته توجه داشت که فرش های 100 درصد اکریلیک نسبت به انواع دیگر از کیفیت بهتری برخوردار بوده و آسیبی به سلامتی افراد نمی رساند. این درحالی است که فرش های پلی استر یا همان ابریشم مصنوعی به دلیل درخشندگی و عدم پرزدهی و سادگی جابجایی و شستشو در سرتاسر جهان طرفداران مختص به خود را دارند.

شانه و تراکم فرش ماشینی باتوجه به نوع ماشین بافندگی تعیین می شود و می توان آن ها را به فرش های 700، 1000، 1200، 1500 و 1600 شانه تقسیم کرد. هریک از این مدل فرش ها ویژگی های مختص به خود را داشته و هرچه شانه و تراکم فرش بالاتر باشد گره ها به یکدیگر نزدیکتر بوده و طرح روی فرش حالت مینیاتوری به خود گرفته و بهتر دیده می شود.

این روزها فرش های ماشینی به دو دسته برجسته و ساده تقسیم می شوند. درخصوص فرش های گل برجسته از یک یا دو نخ استفاده می شود که طی فرایند هیت ست شدن یا بخاردهی طول آن ها کمتر از بخش های دیگر می شود. این امر موجب می شود تا بخش هایی از فرش برجسته تر از دیگر قسمت ها باشد. فرش های گل برجسته تحت عنوان فرش هایبالک به فروش می رسند و نسبت به نمونه های ساده از قیمت بالاتری برخوردار هستند.

انواع فرش ماشینی

فرش ماشینی از لحاظ جنس الیافی که در بافت آن ها استفاده شده دارای انواع مختلفی می باشد. اگر بخواهیم دسته بندی کلی برای فرش های ماشینی عنوان کنیم باید به نمونه های: پشمی، اکریلیک، پلی استر و پلی پروپلین اشاره ای داشته باشیم.

هر یک از انواع فرش ماشینی دارای خصوصیات مختص به خود است که در ادامه برخی از آن ها را به طور خلاصه عنوان می کنیم.

ویژگی فرش ماشینی پشمی

در فرش های پشمی از پنبه درخصوص نخ تار استفاده می شود و نخی که برای پود به کار می رود صددرصد کنف و یا جوت است. مهمترین بخش بافت هر فرشی را نخ خاب یا پرز آن شامل می شود که درخصوص فرش های پشمی از پشم خالص و بید زده نشده استفاده می شود.

ویژگی فرش ماشینی اکریلیک

مهمترین ویژگی ای که درخصوص فرش های اکریلیک باید عنوان کرد جنس نخ خاب آن است که صددرصد اکریلیک بوده و قرارگیری در مقابل نور مستقیم خورشید و یا شستشوی مکرر هیچ آسیبی نمی بیند. دوختی که در لبه های فرش زده می شود به زیگزاگ معروف می باشد که درخصوص فرش های اکریلیک این بخش نیز با نخی از همین جنس دوخته می شود.

ویژگی فرش ماشینی پلی استر

از آنجایی که نخ ابریشم دارای قیمت بالایی است تولیدکنندگان فرش های ماشینی به دنبال الیاف جایگزینی هستند که از لحاظ کیفیت و ظاهر همچون الیاف ابریشمی باشد. الیاف پلی استر تحت عنوان ابریشم مصنوعی در صنعت فرش بافی شناخته می شود که درخشندگی و زیبایی مختص به خود را دارند. یکی دیگر از ویژگی های این دسته از فرش ها پرزدهی بسیار اندک آن ها است که موجب شده افراد بسیاری علاقه مند به خرید آن ها باشند.

ویژگی فرش ماشینی پلی پروپلین

یکی دیگر از الیاف مصنوعی که در تولید فرش های ماشینی مورد استفاده قرار می گیرد الیاف پلی پروپلین هستند. این دسته از الیاف مصنوعی قیمت بسیار پائینی داشته و قابلیت رنگ پذیری بالایی درمقایسه با دیگر الیاف مصنوعی دارند. همین امر موجب می شود تولیدکنندگان فرش هزینه کمتری را برای رنگ آمیزی الیاف بپردازند. این مدل از فرش ها برای افرادی که به دنبال فرشی ارزان قیمت هستند گزینه مناسبی بوده و می توان پس از مدتی آن ها را با نمونه های دیگری تعویض کرد. فرش های پلی پروپلین علیرغم ویژگی هایی که عنوان شد دارای عمر کوتاهی نسبت به دیگر الیاف هستند.

انوع نقشه فرش ماشینی

فرش ماشینی درحال حاضر دارای تنوع بسیار زیادی در زمینه طرح و نقشه بوده و همین امر موجب می شود تا خریداران با مشکلات بسیاری مواجه باشند. در ادامه برخی از این طرح ها را عنوان می کنیم که اطلاع از آن ها موجب می شود تا روند خرید ساده تر شود.

طرح ابنیه اسلامی

در بافت بسیاری از فرش های ماشینی طراح از طرح کاشی کاری و اشکال هندسی استفاده می کند که زیبایی خاصی داشته و ابنیه اسلامی را یادآور می شوند.

طرح های بندی و یا واگیره ای

از دیگر طرح هایی که طرفداران بسیاری نیز داشته و در سرتاسر فرش تکرار می شوند طرح های واگیره ای یا بندی هستند. در این مدل از فرش ها یک طرح در تمام طول و عرض فرش تکرار شده و زیبایی منحصربفردی به فرش می دهد.

طرح های شکارگاهی

ایرانیان از گذشته های دور نسبت به طرح های شکارگاهی علاقه وافری داشته و این طرح حتی در فرش های دستبافت نیز به چشم می خورد.

فرش های طرح اسلیمی

فرش هایی با طرح اسلیمی دارای مدل های متنوعی هستند و شاخه های دورانی به همراه برگ در تمام فرش پراکنده شده است. درواقع باید گفت طرح های اسلیمی شکل تجرید پیدا کرده درخت است که در سرتاسر فرش به چشم می خورد.

فرش های طرح افشان

پیوستگی و ارتباطی که بین طرح و نقشه فرش های افشان وجود دارد به عنوان نشانه بارز این دسته از فرش های ماشینی شناخته می شود. در فرش های افشان از طرح گل و برگ استفاده می شود که در سرتاسر فرش پراکنده شده و جلوه ای زیبا به این فرش ها داده اند.

طرح شاه عباسی

در فرش هایی با این طرح از گل های شاه عباسی الهام گرفته می شود که بندهای ختائی و نقش و نگاره های اسلیمی آن ها را به طرحی زیبا تبدیل کرده است. فرش های طرح شاه عباسی دارای تنوع بالایی بوده و متقاضیان می توانند باتوجه به سلیقه و نظر خود بهترین گزینه را انتخاب نمایند.

فرش های طرح بتّه جقّه

طرح بتّه جقّه از دیرباز مورد علاقه بسیاری از ایرانیان بوده و از این طرح در بخش های مختلفی استفاده می کرده اند. بتّه های سرکجی که بسیار معروف هستند و زیبایی خاصی را به هرچیزی می بخشند. فرش های بتّه جقّه در اندازه های مختلفی تولید می شوند که علاقه مندان می توانند سایز موردنظر خود را سفارش دهند.

فرش های ماشینی علاوه بر طرح های ذکر شده در طرح های دیگری نیز تولید می شوند که عبارتند از: طرح ماهی، طرح خشتی، طرح درختی، ترکمن، گل فرنگ، محرابی و طرح های تلفیقی.

قیمت فرش ماشینی

در تعیین قیمت فرش ماشینی عوامل متعددی دخالت دارد که مهمترین آن ها استفاده از مواد اولیه مرغوب است. شانه و تراکم نیز به عنوان امری مهم در قیمت گذاری فرش ماشینی شناخته می شود. از دیگر مواردی که قیمت فرش ماشینی را تعیین می کند برند آن می باشد. از سوی دیگر هرچه سایز و اندازه فرش بزرگتر باشد به همان اندازه نیز قیمت آن بالاتر خواهد بود. درخصوص شانه و تراکم باید این نکته را مدنظر قرار داد که هرچه شانه و تراکم فرش بیشتر باشد به همان اندازه نیز طرح و نقشه واضحتر بوده و گره ها فشردگی بیشتری خواهند داشت. به طور نمونه فرش هایی 700 شانه درمقایسه با فرش های 1000 شانه ارزان تر هستند و فرش های 1500 شانه نسبت به فرش های 1200 گران تر هستند.

جنس الیافی که در بافت فررش استفاده شده نیز می تواند در تعیین قیمت آن ها تاثیر مستقیمی داشته باشد. به عنوان مثال فرش های اکریلیک نسبت به فرش های پلی استر و ابریشم مصنوعی گران تر می باشد.

خرید فرش ماشینی ارزان

بسیاری از مشتریان به دنبال خرید فرش ماشینی ارزان قیمت هستند. همین امر موجب شده فروشگاه های فرش در زمینه قیمت با یکدیگر به رقابت بپردازند. فروشگاه های اینترنتی بخش عمده ای از محصولات خود را با قیمتی پائین تر از فروشگاه های حضوری عرضه می کنند.

اهمیت برند در تولید فرش

فرش هایی که توسط برندهای معتبر تولید شده اند از کیفیت بالاتری برخوردار هستند. چرا که این کمپانی ها هرگز محصولات خود را زیر سوال نمی برند. اگر در شناخته فرش تخصصی نداشته باشید نمی توانید به راحتی کیفیت فرش را تشخیص دهید. به همین خاطر توصیه می کنیم فرش هایی را خریداری کنید که برند معتبر و شناخته شده ای داشته باشند.

فرش ماشینی جدید

این روزها فرش های ماشینی در طرح های جدید و به روزی وارد بازار شده اند. اگر به دنبال خرید فرشی جدید و زیبا هستید کافی است چرخی در بین فرش ها بزنید تا با جدیدترین طرح ها از نزدیک آشنا شوید. البته باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که فرش های ماشینی جدید به گونه ای طراحی شده اند که می توان آن ها را با هر سبک از دکوراسیونی هماهنگ کرد. به عنوان مثال اگر از دکوراسیونی با سبک سنتی در خانه خود استفاده می کنید می توانید به راحتی یک فرش ماشینی جدید را انتخاب کنید.

استفاده از 8 یا 10 رنگ در بافت فرش این اجازه را به افراد می دهد که آن را با دکوراسیون های مختلفی ست کنند. بنابراین حتی اگر دکوراسیون منزلتان مدرن است درخصوص انتخاب فرش هیچ نگرانی نداشته باشید. طرح های فانتزی نیز در بین فرش های ماشینی بسیار دیده می شوند که می توان از آن ها نیز برای داشتن دکوراسیونی ایده آل در خانه کمک گرفت.

 • مهدی