فرش مدرن | خرید فرش مدرن | قیمت فرش مدرن | خرید آنلاین فرش

خرید فرش مدرن ایرانی ، ترک ، بلژیکی ، فرش مدرن کاشان در فروشگاه فرش آنلاین + انتخاب فرش بر اساس رنگ بندی و سایز در سایت تحویل رایگان درب منزل

فرش مدرن | خرید فرش مدرن | قیمت فرش مدرن | خرید آنلاین فرش

خرید فرش مدرن ایرانی ، ترک ، بلژیکی ، فرش مدرن کاشان در فروشگاه فرش آنلاین + انتخاب فرش بر اساس رنگ بندی و سایز در سایت تحویل رایگان درب منزل

  • ۰
  • ۰

اتاق خواب فضایی است که افراد حدود یک سوم از عمرشان را در آن می گذرانند بنابراین از اهمیت بسزایی برخوردار بوده و باید دکوراسیونی جذاب و ایده آل داشته باشد. فرشی که برای اتاق خواب انتخاب می شود به عنوان یکی از اجزای مهم در این بخش شناخته می شود که می تواند حس آرامش را القا کند. به همین دلیل باید در انتخاب فرش مناسب اتاق خواب با دقت بالایی عمل کرد.

طراحی مدرن خانه ها موجب شده تا اکثر افراد به دنبال داشتن دکوراسیونی مدرن در خانه به ویژه اتاق خواب باشند به همین دلیل فرش های مدرن این روزها بیشترین توجهات را به خود معطوف کرده اند. در این مقاله سعی کرده ایم کمی درخصوص هماهنگی فرش فانتزی با دکوراسیون اتاق خواب توضیح دهیم.


استفاده از فرش های مدرن با طراحی ساده

 

همانطور که می دانید فرش های مدرن و امروزی دارای تنوع بالایی در زمینه طرح و رنگ هستند. این امر انتخاب فرش مناسب را با کمی دشواری همراه کرده اما باید عنوان کنیم این مسأله چندان هم سخت نیست. اگر تمایل دارید اتاق خوابی آرامشبخش داشته باشید درخصوص فرش آن بهتر است به سراغ فرش های مدرن با طراحی ساده بروید.

این نکته را به خاطر داشته باشید که اتاق خواب یکی از کم ترددترین بخش های خانه می باشد به همین دلیل فرشی که برای این بخش انتخاب می شود مدت زمان بیشتری کارایی دارد.

فرش مدرن ساده به دلیل یکدست بودن بافت آن ها بسیار مناسب هستند. برخی از فرش ها به صورت برجسته هستند که این موارد کارایی چندانی در اتاق خواب نداشته و به دلیل اینکه اتاق خواب دید زیادی ندارد به چشم نمی آیند.


انتخاب فرشی با پرز مناسب

 

در انتخاب فرش مدرن مناسب برای اتاق خواب باید به اندازه پرز آن نیز توجه کافی داشت. فرشی که برای این فضا انتخاب می شود باید پرزهایی با ارتفاع مناسب داشته باشد و الیاف به کار رفته در بافت آن نیز به گونه ای باشد که موجب بروز حساسیت و بیماری در افراد نشود.


توجه به طرح و رنگ دکوراسیون اتاق

 

هنگام انتخاب فرش مدرن مناسب برای اتاق خواب باید به طرح و رنگ کلی این فضا نیز توجه داشته و فرشی همخوان با آن را برگزینید. از آنجایی که اصولا اتاق خواب از طراحی ساده ای برخوردار است انتخاب فرشی با طرح و رنگ شاد و انرژی بخش می تواند بهترین گزینه باشد.

 

رنگ فرش از جمله مواردی است که می تواند فضای اتاق خواب را دیدنی تر نشان دهد. چنانچه بخواهید اتاقی ساده اما دلباز داشته باشید فرش هایی که دارای رنگ ملایم هستند بهترین انتخاب خواهند بود. سعی کنید در دکوراسیون اتاق خواب خود از فرش هایی که رنگ تیره دارند استفاده نکنید. چرا که رنگ های تیره فضای اتاق را خفه و تاریک نشان داده و حس خوشایندی را به همراه نخواهند داشت.

 

استفاده از فرش هایی با رنگ روشن درخصوص کفپوش هایی که تیره هستند می تواند جذابیت اتاق خواب را دوچندان کند.


توجه به عناصر موجود در اتاق خواب

 

از دیگر مواردی که در هنگام انتخاب فرش مناسب برای اتاق خواب باید درنظر داشت عناصر موجود در این بخش است. چنانچه درمورد پرده و روتختی از مدل های ساده استفاده کرده اید درمورد فرش بهتر است به سراغ نمونه های طرحدار بروید. اما اگر این المان ها طرحدار هستند فرش های مدرن ساده ایده آل تر به نظر می رسند چرا که فضای اتاق شلوغ نشده و همه چیز به خوبی دیده می شود.


انتخاب فرشی با اندازه مناسب

 

هنگام خرید فرش مناسب برای اتاق خواب حتماً ابعاد را درنظر داشته باشید. اگر فضایی بزرگ در اختیار دارید درمورد فرش هم سایز بزرگ باید انتخاب شود اما اگر فضایتان کوچک است برخلاف این امر صادق بوده و نباید تمام فضا توسط فرش پوشانده شود.

 

به طور کلی در انتخاب فرش اتاق خواب عوامل متعددی دخیل است اما پیش از هرچیزی باید دکوراسیون اتاق مورد توجه قرار بگیرد. توجه به این نکته باعث می شود تا فرشی مناسب انتخاب شده و دکوراسیون جذابتری داشته باشید. اگر به دکوراسیون های کلاسیک و سنتی علاقه مند هستید می توانید از بین فرش های مدرنی که طراحی سنتی و کهنه نما دارند نمونه ای را انتخاب کنید. منبع


انتخاب فرشی با کیفیت بالا

 

فرشی که برای استفاده در اتاق خواب انتخاب می شود باید از الیاف ضدحساسیت تولید شده باشند و پرزدهی آن ها تا حد امکان کم باشد. پرزدهی و الیاف مصنوعی در ایجاد تنگی نفس تاثیر زیادی داشته و از این رو فرش هایی که با الیاف مصنوعی بافته می شوند گزینه مناسبی برای اتاق خواب به شمار نمی روند.

 

  • ۹۹/۰۸/۱۸
  • مهدی